Historie

In 1939 is de accordeonvereniging “Vita Accordeonistica” in Heerhugowaard opgericht door mevrouw Annie Kostelijk. Vanwege te weinig leden is de vereniging helaas in 1963 opgeheven.

Na een reünie is de accordeonvereniging op 12 juli 1983 weer opnieuw opgericht en is de toevoeging ’83 erbij gekomen. De heer P.J. Beers werd tot voorzitter gekozen en verder werden mw. S. Hofstra tot secretaris en mw J.C. van Duinen tot penningmeester gekozen. De ledenadministratie werd gedaan door mw. G. Leegwater. Notarieel werd de vereniging op 2 februari 1984 opgericht bij notaris mr. J.B.H.M. Eskens in Heerhugowaard.

In 1983 en 1984 bedroeg het aantal leden 27. De contributie bedroeg f.120,00 per jaar. De repetities werden gehouden in zaal Rietbergen (De Swan), Middenweg 178, Heerhugowaard. De heer Cees Verzijde werd als dirigent aangetrokken.

Vanaf 1-1-1998 tot 1-7-2011 werden de repetities gehouden in de aula van de school “De Witte Raven” in Heerhugowaard. Per 1-7-2011 kwam de school in andere handen, maar mocht de accordeonvereniging van de nieuwe eigenaar, school “Bommelstein”, gebruik blijven maken van de aula.

Van 2 september 2013 tot en met 31 december 2015 werden de repetities gehouden op maandagvond in de gymzaal van de school “Nexus”, van Teijlingenlaan 5, 1701 AA Heerhugowaard.

Van 1 januari 2016 tot en met 31 december 2017 werden de repetities gehouden in Centrum 31, Bickerstraat 31, 1701 ED Heerhugowaard.

Sinds 1-1-2018 repeteert de accordeonvereniging op donderdagavond in Trefpunt Rozenlaan, Rozenlaan 2, 1702 TG Heerhugowaard

Op dit moment beschikt accordeonvereniging Vita Accordeonistica ’83 over één orkest en bedraagt het aantal leden 18.

Voorzitters op een rij

1983 1993 dhr. P.Beers
1993 1996 mw. G.v.d. Kort-Henkes
1996 1-4-2000 mw. D. Noortman
1-4-2000 1-10-2000 mw. E. Noordeloos-Wagemaker
1-10-2000 28-3-2011 dhr. Co Zut
28-3-2011 heden dhr. Fred Koppes

Dirigenten door de jaren heen

12-7-1983 31-3-1987 dhr. Cees Verzijde
31-3-1987 1-4-1993 dhr. Rein v.d.Meer
1-4-1993 1-5-1994 mw. Ali van Amersfoort
1-5-1994 31-12-2000 dhr. Tim Fletcher
1-1-2001 31-4-2003 dhr. Michiel Kockx
12-5-2003 1-4-2012 mw. Marja Vrieling
1-4-2012 31-12-2017 Christa Groeneveld
1-1-2018 heden Leo van Lierop